با توجه به سرقت خودرو و در جهت افزایش ضریب ایمنی خودرو ها در سطح کشور، شرکت امیرزادگان مبادرت به طراحی و ساخت قفل ضد سرقت دیسک خودرو با نام تجاری رهام نموده است.یکی از مهمترین روش ها برای جلوگیری از سرقت خودرو ها ، عدم توانایی سارقین در جابه جایی خودرو ها می باشد. اصلی ترین قسمت خودرو در جابه جایی ، چرخهای آن می باشد( بعضی از سارقین اگر حتی نتوانند خودرو را روشن نمایند مبادرت به هل دادن و جابه جا کردن خودرو از آن محدوده می نمایند تا در جایی دیگر و با گذاشتن زمان بیشتر بتوانند خودرو را روشن نموده و متواری گردند.)

این قفل دارای دو بخش مکانیکی و الکترونیکی می باشد.بخش الکترونیکی این قفل دارای دوقسمت می باشد قسمت اول برد الکتریکی و قسمت دوم ریموت کنترل بیسیم آن است. در بخش مکانیکی برای این قفل یک پمپ الکترونیکی خاص طراحی گردیده است که از یک استوانه فولادی بسیار محکم تشکیل شده که این استوانه فلزی جلوی هر گونه آسیب پذیری به پمپ را می گیرد.در بالای این پمپ یک پیم فولاد تعبیه شده ،زمانیکه ما بر روی ریموت کنترل کلید َA را فشار می دهیم جریان برق بعد از عبور از یک برد الکتریکی به موتور رسیده و موتور شروع به چرخیدن می نماید و این چرخش به سمت راست بوده و پیم را به جلو هدایت می نماید در این زمان پیم فولادی با دیسک خودرو درگیر شده و با توجه به قدرت بالایی که پمپ الکتریکی این قفل دارد جلوی حرکت دیسک خودرو را می گیرد و زمانیکه کلید B را بر روی ریموت کنترل فشار دهیم موتور شروع به چرخش به سمت چپ نموده و پیم را به عقب هدایت می کند و در این زمان پیم فولادی از دیسک جدا و به عقب بر می گردد.

این قفل بر روی سگ دست چرخ های جلو و پشت دیسک چرخ نصب می گردد و با فاصله ای که با قسمت ترمزگیری خودرو دارد به هیچ عنوان با سیستم ترمز تداخل پیدا نمی نماید.

بروی برد الکترونیکی این قفل یک سیستم هوشمند نصب شده است. زمانیکه خودرو روشن است این سیستم به هیچ وجه روشن نمی شود و مزیت این سیستم آن است که اگر در هنگام رانندگی به طور نا آگاهانه دست فرد به ریموت کنترل برخورد کرد و یا اینکه سرنشینان خودرو بدون آگاهی کلید ریموت کنترل قفل را فشار دادند این قفل فعال نمی گردد و این کار باعث افزایش ضریب ایمنی در حین رانندگی می گردد.

این قفل به چند دلیل بسیار موفق تر از قفل های کنونی می باشد:

  1. این قفل برای سارقین قابل دسترس نمی باشد.سارقین برای دسترسی باید حتما در زیر ماشین جک زده ، چرخ و دیسک چرخ را باز نمایند تا به این قفل دسترسی پیدا نمایند و این زمان بسیار زیادی از سارقین می گیرد.
  2. این قفل پس از تنظیم نهایی بر روی سگ دست چرخ های خودرو، بوسیله جوش آرگون کاملا محکم می شود و این امر باعث می گردد که سارقین نتوانند حتی آن را بوسیله ضربه جدا نمایند.
  3. پیم فولادی که با دیسک درگیر می شود نه بصورت مگنت عمل می کند که با قطع جریان برق خودرو مگنت از بین برود و نه با فشار روغن یا گاز که سارقین بتوانند پیم را به عقب هل دهند.این پیم بوسیله یک پیچ به جلو و عقب هدایت می شود و این یک مزیت بسیار مهم این قفل می باشد زیرا سارقین با قطع برق یا فشار به پیم نمی توانند پیم قفل را از دیسک جدا نمایند.
  4. یک دیگر از مزایای این قفل وزن بسیار پایین این محصول می باشد که وزنی کمتر از 1.5 KG دارد.
  5. این قفل دارای ریموت کنترل بیسیم بوده و برای فعال نمودن آن تنها نیاز به فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت کنترل می باشد.
  6. این قفل بر روی تمامی خودروهای ساخت داخل و خارج قابل نصب و راه اندازی می باشد.
  7. این قفل قابلیت هماهنگ شدن با سیستم قفل مرکزی خودرو و همچنین سیستم های ضد سرقت موجود بر روی خودرو ها را دارد.