با توجه به سرقت خودرو و در جهت افزایش ضریب ایمنی خودرو ها در سطح کشور، شرکت امیرزادگان مبادرت به طراحی و ساخت قفل ضد سرقت درب خودرو نموده است.یکی از مهمترین روش ها برای جلوگیری از سرقت خودرو ها ، عدم توانایی سارقین در باز گشایی درب خودرو ها می باشد.


تا کنون بارها و بارها اخباری در خصوص سرقت خودرو به گوشمان خورده است و با افزایش قیمت خودرو در داخل کشور این سرقت ها نیز افزایش پیدا کرده است . سارقین برای سرقت خودرو می بایست حتما در داخل خودرو سوار شوند و این تنها از طریق بازگشایی درب خودرو امکان پذیر است شاید شما بگویید نیازی به بازگشایی درب نیست و دزد با شکستن شیشه از طرق مختلف وارد خودرو می گردد باید در این خصوص بیان داشت هیچ دزدی خود را در معرض خطر قرار نمی دهد . حال می پرسید کدام خطر ؟ برای سارق بزرگترین خطر آن است که نتواند محیط اطراف را رصد کند و ببیند ، اگر بخواهد از طریق شکستن شیشه وارد خودرو گردد می بایست ابتدا سر خود را از شیشه به داخل فرو ببرد و اینکار باعث می گردد تا رصد محیط اطرف خود را از دست بدهد و این بزرگترین خطر برای سارقین می باشد( بر اساس نظرات کارشناسان سرقت پلیس اگاهی تهران ) خوب با توجه به اطلاعات جمع آوری شده از پلیس آگاهی تهران اداره سرقت سارقین در کمتر از 3 ثانیه درب های خودرو را باز می کنند ( در اینجا به علت مسائل اجتماعی- فرهنگی از بیان نحوه اینکار خودداری می نماییم) پس ما باید کاری را انجام دهیم تا اینکار یا غیر ممکن گردد یا زمان انجام اینکار افزایش یابد . شرکت توسعه فناوری و ساخت امیرزادگان در سال 1395 موفق به ساخت قفل ضد سرقت درب خودرو گردید. این قفل دارای دو بخش مکانیکی و الکترونیکی می باشد.بخش الکترونیکی این قفل دارای دوقسمت می باشد قسمت اول برد الکتریکی و قسمت دوم ریموت کنترل بیسیم آن است . شرکت امیرزادگان با استفاده از دانش فنی داخل کشور موفق به ساخت ریموت کنترلی با سیستم کد گذاری نامتقارن گردیده است که ضریب امنیت قفل را تا 80% افزایش کمی دهد و این یک ویژگی منحصر به فرد برای قفل می باشد . در بخش مکانیکی برای این قفل یک پمپ الکترونیکی خاص طراحی گردیده است که از یک استوانه فولادی بسیار محکم تشکیل شده که این استوانه فلزی جلوی هر گونه آسیب پذیری به پمپ را می گیرد.در بالای این پمپ یک پیم فولاد تعبیه شده ،زمانیکه ما بر روی ریموت کنترل کلید َA را فشار می دهیم جریان برق بعد از عبور از یک برد الکتریکی به موتور رسیده و موتور شروع به چرخیدن می نماید و این چرخش به سمت راست بوده و پیم را به جلو هدایت می نماید در این زمان پیم فولادی به داخل سوراخ تعبیه شده در بدنه خودرو فرو میرود و باعث می گردد درب به هیچ عنوان بازنگردد .


ویژگی ها:
  1. با توجه به اینکه ما از سیستم پیچ استفاده کرده ایم پیچ به جز چرخیدن به هیچ عنوان دیگر باز نمی گرد و سارق نمی تواند پیم را به عقب هل بدهد .
  2. بعلت بسته شدن این قفل در داخل درب خودرو سارقین به هیچ وجه به قفل دسترسی نخواهند داشت
  3. این قفل قابلیت هماهنگی با قفل مرکزی خودرو و سیستم های ضد سرقت موجود بر روی خودرو را دارد.
  4. این محصول از آلیاژهای ضد خورندگی با اسید ساخته شده است به همین جهت ضد اسید نیز می باشد.
  5. یکی از مهمترین ویژگی های این قفل آن است که اگر حتی برق خودرو را سارقین قطع کنند نمی توانند این قفل را باز نمایند زیرا این سیستم نه از طریق سیستم الکترو مغناطیسی فعالیت خود را انجام می دهد نه از طریق پمپ های روغنی و گازی.